Bad - 1. etasje
Bygning, generelt
Notat fra tilstandsrapport
Tilstandsvurdering
- Takstmannen har foretatt kontroll av fallforhold på våtrommet ved hjelp av en punktlaser. Svakt fall på baderomsgulvet. Ikke tilfredsstillende.
- Ikke kontrollert sluket, da dette er plassert i bakkant av dusjkabinettet. Jevnlig rensing av sluket er viktig. Feil i tetting rundt sluket er den største årsaken til lekkasjer fra bad. Det er derfor viktig at ikke vannet blir stående over vannlåsen i sluket.
- Takstmannen gjorde søk etter fuktindikasjon ved hjelp av et Protimeter MM2, ingen unormale verdier ble registrert.
- Ukjent oppbygging av badet, foreligger ikke dokumentasjon. Ingen garantier.
- Ser ikke ut til at det er byttet rør til badet, disse er trolig fra byggeåret.
- Tilstand på badet forutsetter videre bruk av tett dusjkabinett. TG settes på grunnlag av fallforhold samt manglende dokumentasjon.
Beskrivelse
Bad i boligens 1. etasje, med flislagte overflater på vegger og gulv, alder er ukjent. Rommet er innredet med servantinnredning med profilerte, lyse fronter, overhengende speil, belysning samt tilhørende sideskap. Dusjkabinettet er plassert i hjørne og har dører av glass, dusjen er utstyrt med flere funksjoner som ryggdyser, hodedusj og håndholdt armatur. Videre er det montert vannklosett. Det er montert downlights i himlingen, og det er lagt elektriske varmekabler i gulvet. Rommet ventileres via mekanisk vifte i himlingen.
Start en ny chat
Chat
Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette