Smart Boliganalyse

Bad

Bad

Notat fra tilstandsrapport

Tilstandsvurdering

At det ikke er avrenningsmulighet til gulvsluk utenfor dusjsone da dusjvegger er lukket med silikonfuge ned mot gulv og at jordingskabel i gulvsluk ikke er koblet til jord, gir lokalt - TG 2.

Beskrivelse

Porselensservant med ettgreps servantbatteri og servantskap. Speilskap med integrert lys i dørfronter over servant. Veggklosett. Dusjvegger av herdet glass og termostat dusjbatteri med to dusjhoder. Opplegg vaskemaskin.

Jordingskabel i gulvsluk er ikke koblet til jord, forholdet bør utbedres.

Det ble søkt etter fukt i vegger i dusjsone. Det ble ikke registrert negative forhold.

Badet er oppført med et rør-i-rør system for vannopplegg med integrert, lukket fordelingsskap i vegg i badet med stoppekraner.

Det er etablert avrenningsspalte for innebygget sisterne under veggklosett ned mot gulv.

Det er ikke avrenningsmulighet til gulvsluk utenfor dusjsone da dusjvegger er lukket med silikonfuge ned mot gulv. Forholdet er å anse som en mangel ved badet.

Det er ikke fremvist noen form for dokumentasjon på oppføringen/rehabiliteringen av badet. Det ble fremvist ferdigattest fra Plan- og bygningsetaten i Oslo for rehabilitering av våtrom og skifte av gulvsluk, datert 17.09.2020.

Badet ble rehabilitert i privat regi i 2020 med blant annet nytt, plast gulvsluk i dusjsone med klemring for foliemembran.

Start en ny chat

Chat

Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette

Tjenesten er drevet av Vendu AS (org. nr. 917 071 373). Vendu bruker maskinlæring og data for å skape digital bolig intelligens som bidrar til mer bærekraftig boliger og tryggere bolighandel. Vår ledestjerne er å hjelpe mennesker å ta gode valg, og vår oppgave er å gjøre bolighandel og bolighold tryggere og enklere.

Alle rettigheter er forbeholdt Vendu © 2021, Vendu AS