Bygning generelt
Pipe og ildsted
Notat fra tilstandsrapport
Tilstandsvurdering
Ildfast plate mangler på gulvet under sotluke/feieluke på pipe. Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på pipe. Det foreligger fyringsforbud på pipe fra brann/feiertilsyn.
Det anbefales å montere ildfast plate under luker på pipe. Tidspunkt for piperehabilitering nærmer seg. Pipe kan ikke brukes før den er utbedret forskriftsmessig.
Beskrivelse
Murtsteinspipe fra byggeår. Murt skorstein over tak med eldre bordtaksbeslag og topplate. Pipeløpet er innvendig pusset/malt og kledd med teglstein/teglfliser. Eldre Jøtul kamin i 2.etg og eldre vedovn i støpejern i 1.etg. Begge ildsteder har dekkplate foran på gulv. Kamin/vedovn ble ikke funksjonstestet av takstmann under befaring. Feieluke i 1.etg. Boligen har utvendig stål-/krompipe. Peis med glassdør og dekkplate i sort glass i stue 1.etg. Peisovn ble ikke funksjonstestet av takstmann på befaringsdagen. For detaljert informasjon om tilstand og krav, kontakt lokalt brann- og feiervesen.
Tiltak
Normalt ettersyn og vedlikehold må påregnes.
Start en ny chat
Chat
Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette