Smart Boliganalyse

Bad/vaskerom - 1. etasje

Overflater Gulv

NT logo

Notat fra tilstandsrapport

Tilstandsvurdering

Krav til fall (høydeforskjell) er ikke oppfylt, men det er fall til sluk. Det er avvik: Det er påvist avvik i krav til høydeforskjell/fall-løsning på våtrommet.

Vær oppmerksom ved bruk. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må gulvet bygges om, for å få riktig fall til sluk. Det vil imidlertid sjelden være økonomisk rasjonelt som et enkeltstående tiltak. Ved en eventuell renovering, påse at våtrommet bygges med riktig fall til sluk. Tiltak: Våtrommet fungerer med dette avviket. Andre tiltak: Det må foretas utbedring av avviket.

Beskrivelse

Fliselagte gulvoverflater. Vannbåren gulvvarme.

Tiltak

Overvåk tilstanden jevnlig. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må våtrommet oppusses/moderniseres, men tidspunktet for når dette er nødvendig er vanskelig å si noe om.

Start en ny chat

Chat

Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette

Tjenesten er drevet av Vendu AS (org. nr. 917 071 373). Vendu bruker maskinlæring og data for å skape digital bolig intelligens som bidrar til mer bærekraftig boliger og tryggere bolighandel. Vår ledestjerne er å hjelpe mennesker å ta gode valg, og vår oppgave er å gjøre bolighandel og bolighold tryggere og enklere.

Alle rettigheter er forbeholdt Vendu © 2021, Vendu AS