Bygning generelt
Enebolig: Balkonger, terrasser og rom under balkonger
Notat fra tilstandsrapport
Tilstandsvurdering
Rekkverket er for lavt i forhold til dagens krav til rekkverkshøyder.
Rekkverk på terrasse og balkong med høyde 82 cm, dagens krav er 1 meter.
Beskrivelse
Det er terrasse mot syd, øst og vest med adkomst fra hev/ skyvedør på stue. Terrasse er på 42 m² og er fundamentert med støpte søyler bjelkelag og gulvbord med impregnerte materialer og rekkverk i malt treverk. Det er lagt nye impregnerte gulvbord oppå eldre terrassegulv. Det er fra terrassen to trapper i tre til terreng.
Trapp mot syd til hellelagt plass på ca 19 m2 og trapp på vestsiden til terrasse ved inngangsparti, denne terrassen er på ca 17 m² og har gulv lagt på pukkfylling i impregnerte materialer.
I hjørne mot nord/ vest er det en treplanting fundamentert på bakke med gulv i impregnerte materialer på ca 5 m² Her er det plassert en jacutsi.
Begge terrasser mot vest har terrasse markiser med el- styring.
Mot nord er det en treplatting med impregnerte materialer på ca 10 m² her er det en manuell terrassemarkise.
Fra soverom mot nord/ øst er det tilgang til en utkraget balkong på 4 m² denne har gulv med impregnerte materialer og rekkverk i malt treverk.
Tiltak
Andre tiltak: Rekkverkshøyde må endres for å tilfredsstille krav på byggemeldingstidspunktet. Det er ikke krav om utbedring av rekkverkshøyde opp til dagens forskriftskrav.
Start en ny chat
Chat
Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette