Smart Boliganalyse

Balkong, terrasse, platting: Balkong 2

Balkonger, terrasser ol.

Notat fra tilstandsrapport

Tilstandsvurdering

Rekkverkshøyden er målt til ca 117 cm fra topp tretremmer på gulv. Dette er lavere enn dagens forskriftskrav på 120 cm, men tilfredsstiller krav på oppføringstidspunktet. Ingen tiltak er påkrevd.

Betonggulv var ikke mulig å besiktige på en tilfredstillende måte under tretremmer på gulv.

I tillegg var balkonggulv/tretremmer tildekket av snø på befaringsdag.

Rekkverkshøyde målt til ca 117 cm fra topp tretremmer på gulv anses som tilfredstillende da dagens forskriftskrav til høyde antatt oppnås hvis tretremmer fjernes fra gulv.

Beskrivelse

Type: Balkong

Nordøstvendt balkong på ca. 1,2 m2 med utelys.

Balkongen er oppført med betonggulv med overliggende tretremmer på gulv. Naturlig avrenning fra gulv.

Galvanisert spilerekkverk med overliggende håndløper i børstet stål.

Er det gjennomført arbeider etter opprinnelig byggeår: Ja

Tretremmer på på gulv er montert i senere tid.

Fall på balkonggulv ble utbedret gjennom OBOS Prosjekt i 2020/2021 i henhold til eier.

Er det krav til rekkverk: Ja

Er det avvik på rekkverkshøyde og åpninger i rekkverket i forhold til gjeldene byggteknisk forskrift på befaringstidspunktet: Ja

Er det synlig tegn på skjevheter/konstruksjonssvikt: Nei

Er det tegn på sopp/råteskader i treverk eller skader i betong: Nei

Er balkong / terrassen tekket: Nei

Start en ny chat

Chat

Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette

Tjenesten er drevet av Vendu AS (org. nr. 917 071 373). Vendu bruker maskinlæring og data for å skape digital bolig intelligens som bidrar til mer bærekraftig boliger og tryggere bolighandel. Vår ledestjerne er å hjelpe mennesker å ta gode valg, og vår oppgave er å gjøre bolighandel og bolighold tryggere og enklere.

Alle rettigheter er forbeholdt Vendu © 2021, Vendu AS