Bygning generelt
Nedløp og beslag
Notat fra tilstandsrapport
Tilstandsvurdering
Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på renner/nedløp/beslag. Det mangler snøfangere på hele eller deler av taket, men det var ikke krav om dette på byggemeldingstidspunktet.
Beskrivelse
Takrenner og beslag i plastbelagt stål e.l. Takrenner og nedløp er av nyere dato. Elles er beslag, pipehatter o.l. antatt fra 1990 tallet.
Tiltak
Andre tiltak: Overvåk tilstanden jevnlig. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må beslag/renner/nedløp skiftes ut, men tidspunktet for når dette er nødvendig er vanskelig å si noe om. Det er ikke krav om utbedring av snøfangere opp til dagens krav. Det er ikke behov for utbedringstiltak for snøfangere i nær fremtid.
For å unngå skjevfordeling av snø, bør det også monteres snøfangere over balkonger. Vedlikeholdsansvaret påhviler borettslaget
Start en ny chat
Chat
Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette