Smart Boliganalyse

Bygning generelt

Innvendige trapper

NT logo

Notat fra tilstandsrapport

Tilstandsvurdering

Det mangler håndløper på vegg i trappeløpet. Det er ikke montert rekkverk. Åpninger i rekkverk er større enn dagens forskriftskrav til rekkverk i trapper. Rekkverkshøyder er under dagens forskriftskrav til rekkverk i trapper.

• Bratt trapp til loft.

• Det mangler rekkverk i øvre del av trapp (på loft). TG3.

Beskrivelse

Tretrapp med lukkede trinn.

Rekkverk i profilert utførelse.

Håndløper på trappeløp mellom 1. og 2. etasje.

Malte overflater.

Tiltak

Håndløper bør monteres, men det var ikke krav på byggetidspunktet. Andre tiltak: Håndløper må monteres på vegg for å tilfredsstille krav på byggetidspunktet. Rekkverk må monteres for å lukke avviket. Det er ikke krav om utbedring av åpninger opp til dagens krav. Åpninger er såpass store at det ut ifra sikkerhetsmessige forhold anbefales å lage mindre åpninger. Det er ikke krav om utbedring av rekkverkshøyder opp til dagens krav. Rekkverket er såpass lavt at det på grunn av sikkerhetsmessige forhold anbefales økning av høyde. Rekkverkshøyde må endres for å tilfredsstille krav på byggemeldingstidspunktet.

• Estimat omfatter kun etablering av rekkverk grunnet gitt TG3.

Utbedringskost

Under 10 000

Start en ny chat

Chat

Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette

Tjenesten er drevet av Vendu AS (org. nr. 917 071 373). Vendu bruker maskinlæring og data for å skape digital bolig intelligens som bidrar til mer bærekraftig boliger og tryggere bolighandel. Vår ledestjerne er å hjelpe mennesker å ta gode valg, og vår oppgave er å gjøre bolighandel og bolighold tryggere og enklere.

Alle rettigheter er forbeholdt Vendu © 2021, Vendu AS