Bad - Kjeller
Enebolig: Overflater vegger og himling
Notat fra tilstandsrapport
Tilstandsvurdering
Det er påvist at flisfuger har riss/sprekker. Det er registrert synlige tegn på fukt-/råteskader. Det er uegnede materialer i våtsoner
Himlingsmaling er pløsete/flasset (opplyst vært slik siden kjøp 1992). Trepanel er i våtsone (selv om det er 156cm fra dusjgarnityret). Panelen er svertet samt noe råteskadet i nedkant over slukplasseringen som er mot panelveggen. Det er påvist løsninger i fugemasse og det er litt avskallinger og riss i nedkant fliser dusjsone samt i hjørnet ved servant.
Beskrivelse
Veggene har fliser og panel på en vegg. Taket er malt.
Tiltak
Fuger bør skiftes ut. Slike riss/sprekker kan indikere bakenforliggende fuktskader, og konstruksjonen bør observeres jevnlig for å vurdere utvikling. Råteskadet treverk må skiftes. Andre tiltak: Uegnede materialer må fuktbeskyttes/utskiftes.
Panel må erstattes med egnede materialer som har tettesjikt i våtsoner.
Utbedringskost
10 000 - 50 000
Start en ny chat
Chat
Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette