Drenering
Drenering
Notat fra tilstandsrapport
Tilstandsvurdering
Terrenget rundt boligen er av naturtomt og singel, og er flatt på oversiden, mens det er fall ut fra resterende fasader. Takvann ledes til terreng med fall.
-Ut fra utførelsesmetode med støpt plate på mark, samt ingen opplysninger om at det er etablert noen drenering, foretas det ingen vesentlig vurdering av drenering utover en visuell inspeksjon utvendig. Eventuell drenering vil kun være av sekundær betydning.
-Fasaden langs inngangsparti er flatt. Resterende fasader vurderes å ha greit fall ut. Flatt terreng kan medføre at overflatevann ikke renner tilfredsstillende bort fra bygningen.
TG 2 er satt på grunn av krav i forskriften NS 3600, ved helt eller delvis flatt terreng, selv om det er støpt plate på mark.
Beskrivelse
Type grunnmur: Støpt plate på mark
Er bygningen utsatt for tilsig av overflatevann (terrengfall inn mot boligen): Nei
Er kontrollert bortleding av vann fra taknedløp ved grunnmur mangelfull: Nei
Tiltak
-Det vurderes ikke behov for tiltak siden boligen ligger etablert over bakkeplan med støpt plate på mark. Drenerende tiltak kan vurderes av den enkelte ut fra behov.
Start en ny chat
Chat
Spør en venn eller bekjent om hjelp til å forklare dette